Zamknij

Święto strażaków w Tucholi, odejście dowódcy - ZDJĘCIA

10:38, 05.06.2019 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Dowódcą uroczystości był zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tucholi Mirosław Januszewski. Rozpoczynając obchody złożył meldunek o gotowości poddziałów do uroczystej zbiórki zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Sławomirowi Herbowskiemu.

Chwilę później głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Tucholi Dariusz Goźliński. W swoim przemówieniu dziękował strażakom za współpracę oraz za nieustanną gotowość do niesienia pomocy. Życzył swoim współpracownikom oraz strażakom - ochotnikom, których reprezentanci brali udział w powiatowych obchodach sukcesów zarówno tych na gruncie zawodowym, jak i prywatnym jak również czerpania osobistej satysfakcji z pełnionej służby.

Święto strażaków to także czas wyróżnień. Nie inaczej było tym razem. Odznaczenia, awanse i nagrody otrzymało łącznie kilkunastu strażaków. Podczas uroczystości doszło też do oficjalnego pożegnania odchodzącego ze służby Lecha Różyckiego. Decyzję Komendanta Głównego PSP o zwolnieniu ze służby przekazali wspólnie - Sławomir Herbowski i Dariusz Goźliński. Nie obyło się bez podziękowań - ze strony strażaków ochotników jak również ze strony kolegów i koleżanek z PSP w Tucholi. Wszyscy podkreślali, że zdolności organizacyjne odchodzącego na emeryturę, ogromna wiedza i umiejętności przełożyły się na wyszkolenie wielu ratowników i profesjonalne działania podczas akcji. Życzyli mu zdrowia i spełniania marzeń. O spełnianiu tych właśnie marzeń i o wspólnym z żoną odpoczynku wspomniał sam Lech Różycki. Przyznał, że nareszcie będzie miał na to czas.

Życzenia dla wszystkich strażaków z okazji ich święta przekazali także zaproszeni goście - przedstawiciele lokalnych samorządów, współpracujących z komendą nadleśnictw, zakładów pracy i instytucji. 

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Tucholskiego już jutro, 6 czerwca.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz